Prijeđi na sadržaj
Svi gradovi

Poreč. Što vidjeti, karta i skrivena mjesta

42 odabranih mjesta· 3 skrivenih dragulja
Poreč
Foto: Shesmax / CC BY-SA 3.0

Poreč je dvije tisuće godina sačuvao rimski raster ulica: Decumanus i dalje prolazi cijelim starogradskim poluotokom, a odmah uz njega stoji razlog UNESCO-ova upisa, Eufrazijeva bazilika iz šestog stoljeća, čiji se zlatni bizantski mozaici mjere s Ravennom. Oko te jezgre Poreč je najpotpuniji turistički stroj zapadne Istre, sa zonama Plava i Zelena Laguna prema jugu.

Grad je lake logistike: ravan, zbijen, biciklima prohodan, s brodskim linijama uz obalu i pola Istre unutar sat vremena.

Što vidjeti u Poreču: više od bazilike

Sljedećih 7 dana

Podaci o vremenu: Open-Meteo.com

Radno vrijeme i cijene

Mjesta za koja vodimo radno vrijeme i razinu cijena. Vremena se mijenjaju sa sezonom, mjerodavna je službena stranica.

MjestoRadno vrijemeCijenaSlužbena stranica
Eufrazijeva bazilika09:00-18:00--
Jama Baredine10:00-16:00--

Klima iz mjeseca u mjesec

Desetogodišnji prosjeci za Poreč: ovako mjesec obično izgleda, bez obzira na to što radi ovaj tjedan.

MjesecDan °CNoć °CKišnih danaMore °C
Siječanj93813
Veljača1141011
Ožujak136912
Travanj1610915
Svibanj20141418
Lipanj2619823
Srpanj2921727
Kolovoz2921727
Rujan24171124
Listopad19131021
Studeni1491117
Prosinac1151014

Zrak 2015. do 2024., more 2022. do 2024. Kišni dan računa se od 1 mm. Podaci: Open-Meteo.com

Poreč u videu

Poreč: ti nas upotpunjuješ

YouTubePoreč2:31

Plaže u mjestu Poreč

Saladinka Beach
Aktivnost

Saladinka Beach

Mirno kupalište dalje uz obalu sjeverno od Poreča.

Foto: Fr0nt / CC BY-SA 3.0

Saladinka Beach
Aktivnost

Saladinka Beach

Saladinka je uvala na obali sjeverno od Poreča, između naselja Materada i Červar, i pripada onom dijelu obale gdje se turistička zona prorjeđuje. Obala je niska i stjenovita, s pojasima krupnijeg šljunka između ravnih ploča, a more je odmah dublje nego u gradskim kupalištima i vrlo bistro, jer nema pijeska koji bi ga mutio. Uvala je okrenuta prema zapadu i otvorena, pa se ovdje gleda zalazak sunca ravno u pučinu, a bura koja puše s kopna ne diže val. Sadržaja je malo: poneka klupa, staza kroz borovinu i sjena; hranu, vodu i suncobran ponesite. Do Saladinke se dolazi biciklom ili automobilom za desetak minuta iz Poreča, a obalna staza povezuje uvalu sa susjednim kupalištima.

Foto: Fr0nt / CC BY-SA 3.0

Oliva Beach
Aktivnost

Oliva Beach

Kupalište na kratkoj šetnji zapadno od starog grada.

Foto: Frane Lovošević / CC BY-SA 3.0

Oliva Beach
Aktivnost

Oliva Beach

Plaža Oliva leži zapadno od stare jezgre Poreča, na potezu obale prema kojemu se s rive hoda desetak minuta, i jedno je od gradskih kupališta koja rade posao bez pretenzija: betonski platoi, ljestve u more, nekoliko pojasa šljunka i borovi u zaleđu koji drže hlad dio dana. More je bistro, jer je obala okrenuta prema zapadu i otvorena, a dubina raste umjereno, pa je ulazak podnošljiv i za slabije plivače. Uz plažu su tuš i bar u sezoni, a okolo su šetnice kojima se nastavlja prema Brulu i dalje na jug. Prednost je blizina jezgre: nakon kupanja se za deset minuta stiže do kavana i bazilike. Popodne je gužva veća, a ujutro je more najmirnije i najbistrije.

Foto: Frane Lovošević / CC BY-SA 3.0

Poreč City Beach
Aktivnost

Poreč City Beach

Središnja plaža Poreča, na kratkoj šetnji od zidina starog grada.

Foto: Zoran Kurelić Rabko / CC BY-SA 3.0

Poreč City Beach
Aktivnost

Poreč City Beach

Gradska plaža Poreča leži južno od stare jezgre, na potezu koji počinje odmah iza zidina, i najbliže je kupalište onima koji stanuju u središtu. Obala je uređena kao niz betonskih platoa s ljestvama i stubama, uz nekoliko pojasa šljunka; pijeska nema, jer je cijela zapadna obala Istre kamena. More je ovdje plitko uz rub i brzo se zagrijava, a zaklonjeno je otokom Sveti Nikola koji leži nasuprot i lomi valove s otvorenog. Uz plažu su tuševi, kabine, ležaljke i barovi, a u zaleđu borova šuma s klupama u hladu. Zbog položaja je ljeti popodne ovdje najveća gužva u gradu; za mirniji dan idite prema Brulu na jug ili Picalu na sjever, oba dvadesetak minuta hoda.

Foto: Zoran Kurelić Rabko / CC BY-SA 3.0

Brulo Beach
Aktivnost

Brulo Beach

Zelena dionica obale u šetnji južno od starog grada.

Foto: Dguendel / CC BY 3.0

Brulo Beach
Aktivnost

Brulo Beach

Brulo je kupalište na obali južno od porečke jezgre, na potezu prema hotelskoj zoni, i razlikuje se od gradske plaže po tome što je zeleno: obala je obrasla borovom šumom koja seže do same vode, pa hlada ima cijeli dan, što je na ovom dijelu obale rijetkost. Obala je kamena i uređena betonskim platoima, s ljestvama i s nekoliko manjih šljunčanih uvala između stijena. More je bistro i dublje nego u gradu, pa je pogodnije za plivanje nego za malu djecu. Uz plažu su tuševi, ležaljke i barovi u sezoni, a šetnica uz obalu vodi u oba smjera, prema središtu na sjever i prema lagunama na jug. Do Brula se iz jezgre hoda dvadesetak minuta uz more ili se dolazi biciklom.

Foto: Dguendel / CC BY 3.0

Špadići Beach
Aktivnost

Špadići Beach

Kupalište uz obalu sjeverno od starog grada Poreča.

Foto: Fr0nt / CC BY-SA 3.0

Špadići Beach
Aktivnost

Špadići Beach

Špadići su kupalište na obali sjeverno od porečke jezgre, u pojasu koji je od šezdesetih godina 20. stoljeća uređivan kao turistička zona s kampovima i naseljima apartmana. Obala je niska i stjenovita, s betonskim platoima, ljestvama i pojasima krupnijeg šljunka, a u zaleđu je borova šuma zasađena upravo zbog sjene. More je čisto i otvoreno prema zapadu, pa se ovdje ljeti gleda zalazak sunca ravno u pučinu. Uz plažu su tuševi, barovi i sportski sadržaji, a obalna šetnica vodi prema središtu grada, oko dvadeset minuta hoda na jug. Ovo je kupalište koje ljeti koriste gosti iz obližnjih kampova, pa je popodne živo, a ujutro i predvečer mirno i ugodno za plivanje.

Foto: Fr0nt / CC BY-SA 3.0

Materada Beach
Aktivnost

Materada Beach

Plaža dalje uz obalu sjeverno od Poreča.

Foto: Corradox / CC BY-SA 3.0

Materada Beach
Aktivnost

Materada Beach

Materada je kupalište na obali nekoliko kilometara sjeverno od Poreča, u pojasu gdje se turistička zona rjeđi i obala postaje divlja. Riječ je o niskoj stjenovitoj obali s betonskim platoima na dijelu poteza i s prirodnim stijenama drugdje; ulazi se ljestvama, more je odmah duboko i vrlo bistro, jer nema pijeska koji bi ga zamutio. Zaleđe pokriva niska borova šuma i makija koje daju hlad, a usput se nalazi kamp. Ime nosi po naselju Materada u zaleđu, koje se u istarskoj književnosti pojavljuje kao naslov poznatog romana o poslijeratnom iseljavanju iz Istre. Do Materade se iz Poreča dolazi biciklom ili automobilom za desetak minuta; sadržaji su skromni, pa ponesite vodu.

Foto: Corradox / CC BY-SA 3.0

Naši savjeti

Što bismo mi radili oko Poreča

Jednodnevni izleti nadomak Poreča, uz rute i mirne kutke kojima se naša redakcija stalno vraća.

Rute za Poreč

  • 8 postaja

    Dekumanom kroz Poreč

    Rimska ulica do zlatnih mozaika

    1. Porečka riva
    2. Trg Marafor
    3. Dekumanska ulica
    4. House of Two Saints
    5. Poreč Heritage Museum
    6. Eufrazijeva bazilika
    7. Northern Tower
    8. Istrian Assembly Hall

Skriveni dragulji u gradu Poreč

Eufrazijeva bazilika
Legendarno
Znamenitost

Eufrazijeva bazilika

Bizantska bazilika iz 6. stoljeća sa svjetlucavim zlatnim mozaicima.

Foto: Shesmax / CC BY-SA 3.0

Eufrazijeva bazilika
Znamenitost Legendarno

Eufrazijeva bazilika

Eufrazijeva bazilika podignuta je sredinom 6. stoljeća, u vrijeme biskupa Eufrazija, na mjestu starijih kršćanskih građevina, a od 1997. je na popisu svjetske baštine UNESCO-a kao najcjelovitiji sačuvani ranobizantski sakralni sklop na Sredozemlju. U apsidi je mozaik s Bogorodicom i Djetetom na prijestolju, a lijevo od nje prikazan je sam Eufrazije kako u rukama drži model crkve, što je najstariji takav prikaz donatora u ovom dijelu Europe. Mozaici su izvedeni staklenom pastom i zlatnim listićima, pa mijenjaju sjaj ovisno o dobu dana. Uz baziliku su atrij, osmerokutna krstionica, biskupska palača s lapidarijem i zvonik na koji se penje uskim stubama. Ulaznica pokriva cijeli sklop; obiđite ga ujutro, kad je svjetlo u apsidi najbolje.

Radno vrijeme
09:00-18:00

Foto: Shesmax / CC BY-SA 3.0

Istraži Poreč po kategoriji

Znamenitosti

15
Eufrazijeva bazilika
Legendarno
Znamenitost

Eufrazijeva bazilika

Bizantska bazilika iz 6. stoljeća sa svjetlucavim zlatnim mozaicima.

Foto: Shesmax / CC BY-SA 3.0

Eufrazijeva bazilika
Znamenitost Legendarno

Eufrazijeva bazilika

Eufrazijeva bazilika podignuta je sredinom 6. stoljeća, u vrijeme biskupa Eufrazija, na mjestu starijih kršćanskih građevina, a od 1997. je na popisu svjetske baštine UNESCO-a kao najcjelovitiji sačuvani ranobizantski sakralni sklop na Sredozemlju. U apsidi je mozaik s Bogorodicom i Djetetom na prijestolju, a lijevo od nje prikazan je sam Eufrazije kako u rukama drži model crkve, što je najstariji takav prikaz donatora u ovom dijelu Europe. Mozaici su izvedeni staklenom pastom i zlatnim listićima, pa mijenjaju sjaj ovisno o dobu dana. Uz baziliku su atrij, osmerokutna krstionica, biskupska palača s lapidarijem i zvonik na koji se penje uskim stubama. Ulaznica pokriva cijeli sklop; obiđite ga ujutro, kad je svjetlo u apsidi najbolje.

Radno vrijeme
09:00-18:00

Foto: Shesmax / CC BY-SA 3.0

Poreč Heritage Museum
Znamenitost

Poreč Heritage Museum

Zavičajni muzej u srcu starog grada okuplja priču o povijesti i svakodnevici cijeloga kraja.

Foto: Zoran Kurelić Rabko / CC BY-SA 3.0

Poreč Heritage Museum
Znamenitost

Poreč Heritage Museum

Zavičajni muzej Poreštine osnovan je 1884. i najstariji je muzej u Istri. Smješten je u baroknoj palači Sinčić u staroj jezgri, zgradi iz 18. stoljeća s dvorištem i stubištem koje je i samo dio postava. Zbirka pokriva cijelo područje: antičke natpise i kamene ulomke iz rimskog Parentiuma, srednjovjekovne predmete, crkveno posuđe, oružje, namještaj i portrete porečkih obitelji, te etnografsku građu iz okolnih sela. Uz to se čuva i dokumentacija o istarskom saboru, koji je u drugoj polovici 19. stoljeća zasjedao upravo u Poreču. Postav je uređen kronološki, obilazak traje sat vremena, a ulaznica je jeftina. Muzej radi cijele godine, a u sezoni s produženim radnim vremenom; nalazi se uz Dekumansku ulicu.

Foto: Zoran Kurelić Rabko / CC BY-SA 3.0

House of Two Saints
Znamenitost

House of Two Saints

Povijesna kuća tajanstvena imena, uklopljena među kamene uličice starog grada.

Foto: Viktar Palstsiuk / CC BY-SA 4.0

House of Two Saints
Znamenitost

House of Two Saints

Kuća dvaju svetaca stoji u nizu starih zgrada u jezgri Poreča i ime je dobila po dvama kamenim reljefima svetaca ugrađenima u pročelje. Takvi su se prikazi u istarskim gradovima postavljali na kuće iz više razloga: kao zaštita ukućana, kao znak bratovštine kojoj je obitelj pripadala ili kao zavjet nakon preživljene bolesti; kuga je ovim gradovima prolazila u valovima, a sveci zaštitnici bili su dio svakodnevne opreme života. Zgrada je srednjovjekovna, s kasnijim pregradnjama, a karakteristična su joj uska pročelja i visoki prozori kakvi se nižu duž cijele ulice. Kuća je u privatnoj uporabi i razgleda se izvana. Nalazi se nekoliko koraka od Dekumanske ulice, pa je najlakše uklopiti je u šetnju jezgrom.

Foto: Viktar Palstsiuk / CC BY-SA 4.0

Vrsar Old Town
Znamenitost

Vrsar Old Town

Mali starogradski gradić na obali južno od Poreča, savijen oko brežuljka s crkvom na vrhu.

Foto: Ekaterina Polischuk / CC BY-SA 4.0

Vrsar Old Town
Znamenitost

Vrsar Old Town

Vrsar je gradić na brežuljku uz more, petnaest kilometara južno od Poreča, sagrađen u koncentričnim krugovima oko vrha na kojem stoje kaštel i župna crkva. Naselje je stoljećima pripadalo porečkim biskupima, koji su ovdje imali ljetnu rezidenciju u utvrđenom kaštelu; podno njega su uske ulice, kamene kuće i gradska vrata. Na rubu naselja stoji romanička crkva svete Marije od Mora iz 12. stoljeća, jedna od najstarijih u Istri. Vrsar se spominje i u zapisima Giacoma Casanove, koji je ovdje pristajao sredinom 18. stoljeća. Nedaleko je napušteni kamenolom Montraker, danas mjesto kiparske škole, a južno se otvara Limski kanal. Do vrha se penje uskim ulicama desetak minuta; pogled seže do otočja pred obalom.

Foto: Ekaterina Polischuk / CC BY-SA 4.0

Tar Old Town
Znamenitost

Tar Old Town

Malo selo blizu obale sjeverno od Poreča, s mirnom, neužurbanom starom jezgrom.

Foto: Petar Milošević / CC BY-SA 4.0

Tar Old Town
Znamenitost

Tar Old Town

Tar je selo na uzvišenju nekoliko kilometara od obale, sjeverno od Poreča, i pripada onom nizu istarskih naselja koja su podignuta podalje od mora zbog gusara. Jezgra je mala, s kamenim kućama uz jednu glavnu ulicu, župnom crkvom i trgom na kojem se ljeti održavaju priredbe. Kraj je poznat po maslinama: na crvenoj zemlji oko Tara rastu stabla stara i po nekoliko stoljeća, a ulje iz ovog dijela Istre redovito ulazi u međunarodne vodiče kao jedno od najboljih na svijetu. U selu i okolici radi nekoliko obiteljskih uljara koje primaju posjetitelje na kušanje, uz najavu. Do obale i Lanterne je pet kilometara, a do Poreča deset; kroz Tar prolazi i biciklistička ruta prema Novigradu.

Foto: Petar Milošević / CC BY-SA 4.0

Dekumanska ulica
Znamenitost

Dekumanska ulica

Glavna rimska ulica koja i danas presijeca staru jezgru od kraja do kraja.

Foto: Disdero / CC BY-SA 3.0

Dekumanska ulica
Znamenitost

Dekumanska ulica

Dekumanska ulica glavna je uzdužna os stare jezgre Poreča i vodi ravno kroz poluotok od istoka prema zapadu, od Peterokutne kule do Marafora. Rimljani su Parentium osnovali kao koloniju u 1. stoljeću prije Krista i grad su podigli po pravilnom rasteru: decumanus je bio glavna ulica u smjeru istok-zapad, a cardo maximus okomita os prema sjeveru; obje su postojale i sve su ostale ulice bile paralelne s njima. Ono što Poreč čini neobičnim jest to što se taj raster nikad nije izgubio: današnji ulični plan stare jezgre gotovo je isti kao prije dvije tisuće godina. Uz Dekumanus stoje romaničke i gotičke kuće, dućani i kavane. Ulica je popločana kamenom, pješačka je i prehoda se za deset minuta.

Foto: Disdero / CC BY-SA 3.0

Još 9 mjesta
  • Svjetionik Rt Zub
  • Rimska vila na Lorunu
  • Istrian Assembly Hall
  • Northern Tower
  • Traktor Story
  • Trg Marafor
  • Romanička kuća
  • Peterokutna kula
  • Okrugla kula

Aktivnosti

22
Višnjan Observatory
Aktivnost

Višnjan Observatory

Zvjezdarnica na brežuljku u unutrašnjosti Istre, stvorena za promatranje noćnog neba.

Foto: Ante Perkovic / CC BY-SA 3.0

Višnjan Observatory
Aktivnost

Višnjan Observatory

Zvjezdarnica u Višnjanu osnovana je 1976. u istarskom zaleđu, na brežuljku iznad sela, i devedesetih je godina 20. stoljeća postala jedna od najproduktivnijih malih zvjezdarnica na svijetu: s nje je otkriveno više od tisuću asteroida, što je za opremu i sredstva kojima je raspolagala bio izniman rezultat. Kad je rasvjeta okolnih naselja postala presvijetla za precizna mjerenja, promatranja su preseljena na tamniju lokaciju u blizini. Zvjezdarnica se danas bavi obrazovanjem: kroz njezine ljetne škole prošle su stotine srednjoškolaca iz cijele Europe, a dio ih je nastavio karijeru u znanosti. Za posjetitelje se organiziraju večernja promatranja i predavanja, uz najavu. Do Višnjana se iz Poreča vozi dvadesetak minuta.

Foto: Ante Perkovic / CC BY-SA 3.0

Novigrad Waterfront
Aktivnost

Novigrad Waterfront

Riva Novigrada, obalnog gradića na jednodnevnom izletu sjeverno od Poreča.

Foto: Maesi64 / CC0

Novigrad Waterfront
Aktivnost

Novigrad Waterfront

Novigrad leži na malom poluotoku dvadesetak kilometara sjeverno od Poreča i jedan je od onih istarskih gradića koji su cijelu povijest proveli okrenuti moru. Jezgra je opasana ostacima srednjovjekovnih zidina s kulama, a u njoj se nalaze župna crkva svetog Pelagija s romaničkom kriptom iz 11. stoljeća, jednom od najstarijih na ovoj obali, te lapidarij s rimskim i ranosrednjovjekovnim kamenim ulomcima izloženima u modernom paviljonu. Novigrad je poznat i po ribljoj kuhinji, osobito po školjkama i škampima iz sjevernog Jadrana. Uz obalu vodi šetnica oko cijelog poluotoka, a u luci stoje ribarske barke. Vožnja iz Poreča traje dvadesetak minuta; za obilazak s ručkom računajte pola dana.

Foto: Maesi64 / CC0

Saladinka Beach
Aktivnost

Saladinka Beach

Mirno kupalište dalje uz obalu sjeverno od Poreča.

Foto: Fr0nt / CC BY-SA 3.0

Saladinka Beach
Aktivnost

Saladinka Beach

Saladinka je uvala na obali sjeverno od Poreča, između naselja Materada i Červar, i pripada onom dijelu obale gdje se turistička zona prorjeđuje. Obala je niska i stjenovita, s pojasima krupnijeg šljunka između ravnih ploča, a more je odmah dublje nego u gradskim kupalištima i vrlo bistro, jer nema pijeska koji bi ga mutio. Uvala je okrenuta prema zapadu i otvorena, pa se ovdje gleda zalazak sunca ravno u pučinu, a bura koja puše s kopna ne diže val. Sadržaja je malo: poneka klupa, staza kroz borovinu i sjena; hranu, vodu i suncobran ponesite. Do Saladinke se dolazi biciklom ili automobilom za desetak minuta iz Poreča, a obalna staza povezuje uvalu sa susjednim kupalištima.

Foto: Fr0nt / CC BY-SA 3.0

Otok Sveti Nikola
Aktivnost

Otok Sveti Nikola

Zeleni otočić nadomak luke, obrubljen plažama, na kratku vožnju brodom.

Foto: Bjoertvedt / CC BY-SA 4.0

Otok Sveti Nikola
Aktivnost

Otok Sveti Nikola

Otok Sveti Nikola leži nasuprot porečkoj luci, deset minuta plovidbe od rive, i s njega se stara jezgra vidi cijela, s baziličkim zvonikom i kulama. Otok je zelen i cijelim je opsegom obrastao borovom šumom koja daje hlad do samog ruba obale; obala je stjenovita i uređena betonskim platoima s ljestvama, a na nekoliko mjesta ima i šljunčanih uvala. Ime nosi po srednjovjekovnom benediktinskom samostanu koji je ovdje nekad stajao. Na sjevernom kraju otoka stoji svjetionik, a u sredini hotelski kompleks; ostatak je javno dostupan. Brodići voze svakih pola sata u sezoni, a karta je jeftina i vrijedi u oba smjera. Za dan na moru bez automobila ovo je najbolji izbor u Poreču.

Foto: Bjoertvedt / CC BY-SA 4.0

Jama Baredine
Aktivnost

Jama Baredine

Podzemni svijet stalaktita i blijedih špiljskih stvorenja.

Foto: Bernhard Wintersperger from Graz, Austria / CC BY 2.0

Jama Baredine
Aktivnost

Jama Baredine

Jama Baredine leži u unutrašnjosti, desetak kilometara sjeveroistočno od Poreča, i jedna je od rijetkih istarskih špilja uređenih za posjetitelje. Riječ je o vertikalnoj jami dubokoj oko sto trideset metara, od koje je za obilazak uređeno pet dvorana do dubine od šezdesetak metara; silazi se stubama uz vodiča. Unutra su sige, stalaktiti i zavjese od kalcita, a u jezercu na dnu živi čovječja ribica, slijepi vodozemac koji obitava samo u podzemnim vodama dinarskog krša i može preživjeti godinama bez hrane. Temperatura je stalnih četrnaest stupnjeva, pa uzmite jaknu i obuću s dobrim potplatom. Obilazak traje četrdesetak minuta i vodi se u skupinama. Jama radi od proljeća do jeseni, a u vrhuncu sezone bolje je doći ujutro.

Radno vrijeme
10:00-16:00

Foto: Bernhard Wintersperger from Graz, Austria / CC BY 2.0

Porečka riva
Aktivnost

Porečka riva

Šetnica uz more obrubljena palmama, stvorena za večernju šetnju.

Foto: Frane Lovošević / CC BY-SA 3.0

Porečka riva
Aktivnost

Porečka riva

Porečka riva proteže se uz južni rub poluotoka, od luke prema Peterokutnoj kuli, i najprometniji je dio grada: ovdje se šeta, pristaju izletnički brodovi, a u kavanama se sjedi cijeli dan. Uz obalu su zasađene palme, a s druge se strane niže niz zgrada koje pokazuju slojeve porečke povijesti, od srednjovjekovnih kuća do austrijskih zdanja iz 19. stoljeća, kad je grad bio sjedište istarskog sabora. S rive polaze brodići za otok Sveti Nikola, koji je udaljen deset minuta plovidbe, a u sezoni voze svakih pola sata. Šetnja od jednog kraja do drugog traje petnaestak minuta. Najbolji je trenutak predvečer, kad sunce zalazi ravno iza otoka, a kamen jezgre poprimi toplu boju.

Foto: Frane Lovošević / CC BY-SA 3.0

Još 16 mjesta
  • Motovun Day Trip Gate
  • Poreč Marina
  • Oliva Beach
  • Poreč City Beach
  • Brulo Beach
  • Špadići Beach
  • Materada Beach
  • Pical Beach
  • Zelena Laguna
  • Plava Laguna
  • Aquacolors Poreč
  • Dinopark Funtana
  • Funtana Harbour
  • Parenzana Trail Poreč
  • Lanterna Beach
  • Parentino Beach

Kupovina

5
Još 5 mjesta
  • Poreč Fish Market
  • Poreč Green Market
  • Konzum Poreč Center
  • Decumanus Shops
  • Riva Souvenir Shops

Poreč: kratki odgovori

Vrijedi li ulaznica za Eufrazijevu baziliku?
Vrijedi, to je najfinija bizantska unutrašnjost Jadrana: zlatni mozaici šestog stoljeća u apsidi, izvorni atrij i krstionica te zvonik s najboljim pogledom na staru jezgru. Kasno poslijepodnevno svjetlo najljepše pada na mozaike.
Koju zonu plaža odabrati?
Zelena Laguna južno od grada puni je resortski paket s bazenima, sportom i borovom hladovinom; gradske plaže i Plava Laguna bliže su za kraće boravke. Sve su šljunak ili stijena s betoniranim ulascima, povezane obalnom stazom i turističkim brodićem.
Koji su najbolji izleti iz Poreča?
Rovinj brodom uz obalu, jama Baredine deset minuta u unutrašnjost, Limski kanal za dagnje te gradići Motovun i Grožnjan na manje od sat vremena. Venecija u sezoni ide kao dugi brodski dan.

CroVenture App

Istraži Poreč uz CroVenture

Mjesta se otključavaju čim do njih dođeš, uz putovnicu koja se puni dok istražuješ.