Prijeđi na sadržaj
Svi gradovi

Medulin. Što vidjeti, karta i skrivena mjesta

16 odabranih mjesta· 8 skrivenih dragulja
Medulin
Foto: Marco Usan / CC BY 3.0

Medulin zatvara Istru na jugu: ribarsko selo izraslo u obiteljsko ljetovalište oko plitkog, otočićima posutog zaljeva, s jednim od rijetkih pješčanih poteza poluotoka na plaži Bijeca. Šetnica obilazi cijeli zaljev, a nogometni tereni i pripreme učinili su mjesto proljetnom navikom klubova iz pola Europe.

Adut leži u susjedstvu: rt Kamenjak, divlji, goli vrh Istre, deset minuta biciklom, sve same kamene ploče, uvale i mjesta za skokove s hridi unutar zaštićenog područja.

Medulin: što vidjeti na južnom vrhu Istre

Sljedećih 7 dana

Podaci o vremenu: Open-Meteo.com

Klima iz mjeseca u mjesec

Desetogodišnji prosjeci za Medulin: ovako mjesec obično izgleda, bez obzira na to što radi ovaj tjedan.

MjesecDan °CNoć °CKišnih danaMore °C
Siječanj105914
Veljača1161012
Ožujak138913
Travanj1711914
Svibanj21151217
Lipanj2620722
Srpanj2922626
Kolovoz2923626
Rujan24181023
Listopad20141120
Studeni15101218
Prosinac1271015

Zrak 2015. do 2024., more 2022. do 2024. Kišni dan računa se od 1 mm. Podaci: Open-Meteo.com

Plaže u mjestu Medulin

Plaža Munte
Skriveni dragulj
Aktivnost

Plaža Munte

Šljunčana uvala između Medulina i Premanture, s borovom sjenom.

Foto: Marco Usan / CC BY 3.0

Plaža Munte
Aktivnost Skriveni dragulj

Plaža Munte

Plaža Munte šljunčana je uvala na putu između Medulina i Premanture i najbolji kompromis za one koji žele more Kamenjaka bez vožnje po makadamu: bijeli šljunak, borova šuma koja se spušta do samog žala i more koje je zbog otvorenosti prema jugu svježije i bistrije nego u medulinskoj uvali. Hlad je ovdje glavni adut: borovi stoje toliko blizu vodi da se ručnik može staviti u sjenu i ostati cijeli dan, što na plažama južne Istre nije uobičajeno. Sadržaja je malo, sezonski bar, tuševi i nekoliko ležaljki; sve ostalo ponesite. More se produbljuje umjereno, dno je čisto, a s desne strane uvale su stijene s kojih se skače. Do Munte se stiže autom u pet minuta iz Medulina, a parkiralište iznad plaže ljeti se popuni do deset sati. Za dan koji spaja mir, hlad i čisto more, a ne traži cjelodnevni izlet, ovo je najbolji izbor u okolici.

Savjet upućenih

Nema oznake s ceste: traži proboj u borovima nakon zadnjeg kampa.

Foto: Marco Usan / CC BY 3.0

Plaža Bijeca
Aktivnost

Plaža Bijeca

Jedna od rijetkih pravih pješčanih plaža na istarskoj obali.

Foto: Laci30 / CC BY 3.0

Plaža Bijeca
Aktivnost

Plaža Bijeca

Plaža Bijeca jedan je od rijetkih pravih pješčanih žala istarske obale i najveći razlog zašto Medulin ljetuju obitelji: široki pojas sitnog pijeska u plitkoj uvali, s morem koje se stotinjak metara ne diže iznad koljena, pa djeca gacaju daleko od ručnika, a roditelji ih i dalje vide cijele. Zbog plitkoće more se grije brže nego drugdje u okolici, pa je kupanje ugodno već krajem svibnja i traje do listopada. Plaža je uređena bez pretjerivanja: tuševi, kabine, ležaljke na dijelu žala, spasilačka služba u sezoni, a uz obalu se nižu barovi i restorani te Family Park za popodne kad more dosadi. Iza plaže je borova šuma s hladom i stolovima, a do rive i marine hoda se deset minuta. Ljeti je gužva stvarna, pa dođite prije deset ili poslije pet. Za obitelji s najmanjom djecom u južnoj Istri ovo je najsigurniji izbor.

Foto: Laci30 / CC BY 3.0

Naši savjeti

Što bismo mi radili oko Medulina

Jednodnevni izleti nadomak Medulina, uz rute i mirne kutke kojima se naša redakcija stalno vraća.

Rute za Medulin

  • 5 postaja

    Do kraja Istre

    Od rimske vile do dinosaurskih tragova na najjužnijoj točki poluotoka.

    1. Vižula
    2. Plaža Bijeca
    3. Rt Kamenjak
    4. Velika Kolombarica
    5. Tragovi dinosaura, Fenoliga

Skriveni dragulji u gradu Medulin

Plaža Munte
Skriveni dragulj
Aktivnost

Plaža Munte

Šljunčana uvala između Medulina i Premanture, s borovom sjenom.

Foto: Marco Usan / CC BY 3.0

Plaža Munte
Aktivnost Skriveni dragulj

Plaža Munte

Plaža Munte šljunčana je uvala na putu između Medulina i Premanture i najbolji kompromis za one koji žele more Kamenjaka bez vožnje po makadamu: bijeli šljunak, borova šuma koja se spušta do samog žala i more koje je zbog otvorenosti prema jugu svježije i bistrije nego u medulinskoj uvali. Hlad je ovdje glavni adut: borovi stoje toliko blizu vodi da se ručnik može staviti u sjenu i ostati cijeli dan, što na plažama južne Istre nije uobičajeno. Sadržaja je malo, sezonski bar, tuševi i nekoliko ležaljki; sve ostalo ponesite. More se produbljuje umjereno, dno je čisto, a s desne strane uvale su stijene s kojih se skače. Do Munte se stiže autom u pet minuta iz Medulina, a parkiralište iznad plaže ljeti se popuni do deset sati. Za dan koji spaja mir, hlad i čisto more, a ne traži cjelodnevni izlet, ovo je najbolji izbor u okolici.

Savjet upućenih

Nema oznake s ceste: traži proboj u borovima nakon zadnjeg kampa.

Foto: Marco Usan / CC BY 3.0

Istraži Medulin po kategoriji

Znamenitosti

5
Još 5 mjesta
  • Svjetionik Porer
  • Tragovi dinosaura, Fenoliga
  • Vižula
  • Kuća prirode, Premantura
  • Crkva svete Agneze

Aktivnosti

11
Plaža Munte
Skriveni dragulj
Aktivnost

Plaža Munte

Šljunčana uvala između Medulina i Premanture, s borovom sjenom.

Foto: Marco Usan / CC BY 3.0

Plaža Munte
Aktivnost Skriveni dragulj

Plaža Munte

Plaža Munte šljunčana je uvala na putu između Medulina i Premanture i najbolji kompromis za one koji žele more Kamenjaka bez vožnje po makadamu: bijeli šljunak, borova šuma koja se spušta do samog žala i more koje je zbog otvorenosti prema jugu svježije i bistrije nego u medulinskoj uvali. Hlad je ovdje glavni adut: borovi stoje toliko blizu vodi da se ručnik može staviti u sjenu i ostati cijeli dan, što na plažama južne Istre nije uobičajeno. Sadržaja je malo, sezonski bar, tuševi i nekoliko ležaljki; sve ostalo ponesite. More se produbljuje umjereno, dno je čisto, a s desne strane uvale su stijene s kojih se skače. Do Munte se stiže autom u pet minuta iz Medulina, a parkiralište iznad plaže ljeti se popuni do deset sati. Za dan koji spaja mir, hlad i čisto more, a ne traži cjelodnevni izlet, ovo je najbolji izbor u okolici.

Savjet upućenih

Nema oznake s ceste: traži proboj u borovima nakon zadnjeg kampa.

Foto: Marco Usan / CC BY 3.0

Plaža Bijeca
Aktivnost

Plaža Bijeca

Jedna od rijetkih pravih pješčanih plaža na istarskoj obali.

Foto: Laci30 / CC BY 3.0

Plaža Bijeca
Aktivnost

Plaža Bijeca

Plaža Bijeca jedan je od rijetkih pravih pješčanih žala istarske obale i najveći razlog zašto Medulin ljetuju obitelji: široki pojas sitnog pijeska u plitkoj uvali, s morem koje se stotinjak metara ne diže iznad koljena, pa djeca gacaju daleko od ručnika, a roditelji ih i dalje vide cijele. Zbog plitkoće more se grije brže nego drugdje u okolici, pa je kupanje ugodno već krajem svibnja i traje do listopada. Plaža je uređena bez pretjerivanja: tuševi, kabine, ležaljke na dijelu žala, spasilačka služba u sezoni, a uz obalu se nižu barovi i restorani te Family Park za popodne kad more dosadi. Iza plaže je borova šuma s hladom i stolovima, a do rive i marine hoda se deset minuta. Ljeti je gužva stvarna, pa dođite prije deset ili poslije pet. Za obitelji s najmanjom djecom u južnoj Istri ovo je najsigurniji izbor.

Foto: Laci30 / CC BY 3.0

Još 9 mjesta
  • Rt Kamenjak
  • Velika Kolombarica
  • Otočići medulinskog zaljeva
  • Vidikovac nad Kolombaricom
  • Windsurf stanica Premantura
  • ACI marina Pomer
  • Marina Medulin
  • Staza dinosaura
  • Family park Medulin

Medulin: kratki odgovori

Je li Medulin dobar za malu djecu?
Jedno od najboljih istarskih mjesta za njih: Bijeca je pravi pijesak s morem plitkim desecima metara, zaljev je zaštićen od otvorenog mora, a šetnica nosi kolica s kraja na kraj.
Kako posjetiti Kamenjak?
Biciklom ili skuterom iz Medulina preko Premanture; automobili plaćaju dnevni ulaz u zaštićeno područje, a makadam traži sporu vožnju. Ponesite vodu i obuću za stijene, ima plažnih barova, ali hlada gotovo nema.
Koliko su daleko Pula i zračna luka?
Središte Pule je deset kilometara, zračna luka otprilike toliko s druge strane grada; autobusi i povoljni transferi pokrivaju oboje. Medulin je tako baza za odmor s rimskim gradom kao mjestom za obaveze.

CroVenture App

Istraži Medulin uz CroVenture

Mjesta se otključavaju čim do njih dođeš, uz putovnicu koja se puni dok istražuješ.